Android Uygulama Geliştirerek Para Kazanma

1
37

Android uygulamayla para kazanmak, diğer sistemlere göre daha zahmetli olsa da daha uzun vadelidir. Online ek iş arayışında olan ve program yazmaktan zevk alan kullanıcıların göz atmasını öneriyorum. Nasıl mı olacak? Öncelikle android programlama dili öğrenilmesi en kolay yazılım dillerinden biridir. Son zamanlarda popülaritesi, iOS’u alt edecek seviyeye geldiğinden, geleceği düşünen internet kullanıcılarının, ve programlama öğrenmeye hevesli kişilerin öğrenip ek gelir elde edebileceği sistemlerden, ve başka hiçbir yerde android uygulamanızla para kazanmanın size önerildiğini sanmıyorum.

İnternetteki ek iş imkanları, parmaklarınızın sayısıyla sınırlı kalmıyor. İşin en güzel yanı bu,Android uygulama geliştiremeseniz bile ücretli olarak yazdırıp, ekleyeceğiniz reklamlardan gelir elde etmeniz mümkündür. Size bunun için muhteşem bir kaynak olan Kodlab’ın “Android Programlama” kitabını şiddetle öneriyorum. Kitap, programlama hakkında en ufak bilgisi olmayan kullanıcılara hitaben sade bir anlatım diliyle yazılmış ve reklamlardan para kazanmaya kadar her şeyi detaylarıyla açıklıyor. Kitapla gelen DVD içerisinde bir çok kaynak kod mevcut ve kitapta anlatılan uygulamaları geliştirip böylelikle kendinizi androide aşina bir boyuta getirebilirsiniz. Programlama dili öğrenmek için öncelikle sabır sonrasında azim gerekiyor. Hazırcı bir yapıya sahipseniz, yani sabretmeyi bilmiyor her şeyin kolayına kaçıyorsanız program yazmak size göre değil.

Eğer mobil işletim sistemleri ilginizi çekiyorsa, mobil işletim sistemi devlerinden olan Androidle bu işe başlamalısınız. Biliyorsunuzdur ki; Symbian,Windows Phone gibi bir türlü istediği yere gelemeyen işletim sistemleri androidin varlığından beri hep arkasından takip etmişlerdir. Bu denli tercih edilen bir işletim sistemine program yazmak ve bundan gelir elde etmek gayet mantıklı gibi görünüyor. Android’le 3D oyunlar geliştirip, bunların Premium versiyonlarını yapıp otomatikleşmiş bir sistemle satabilirsiniz. Ekleyeceğiniz reklamlara yönelik ufak birkaç tüyo vermemiz gerekirse; örneğin oyuna sahipsiniz, finans reklamları eklemeniz saçma olur. Kullanıcılarınızın cinsiyet,yaş,hobi vb. özelliklerini aldığınızda yayınladığınız reklamlar daha verimli ve kazançlı olacaktır. En büyük avantajlarından biri ise sıfırdan site oluşturmak kadar zahmetli bir şey değil. Uygulamanızı Google Play’de paylaşıp marketteki milyonlarca kullanıcıya hitap edebiliyorsunuz. Uygulamayı geliştiren siz, pazarlamasını, Google üstleniyor diyebiliriz

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + 11 =