Astrolog Nasıl Olunur? Astrolog Maaşları Ne Kadar?

3 dk okuma süresi

Astroloji eski tarihlerden buyana insan hayatında yer alan bir varsayım olarak kabul edilen bir tür bilim dalıdır. Astrologlar yıldızlara bakarak insanları ilişkilendirerek karakter çözümlerler. Gezegenlerin insan hayatını ve karakterlerini etkilediğini düşünen astrologlar ileri sürdükleri varsayım ve tahinleri ile insanların kaderleri ile ilgili öngörülerini sunarlar.

Yıldızlarla ve kişilerin doğum tarihleri ile ilişkili olan yorumları astrologlar yapar. Ancak astroloji bilimi sürekli tartışma konusu olarak bazı kişiler tarafından kabul görürken bazı kiler tarafından doğruluğu tartışılmaya devam etmektedir.

Astrolog Nasıl Olunur? Astrolog Maaşları Ne Kadar?Astrolog Nasıl Olunur? Astrolog Maaşları Ne Kadar?

Astrolog Nedir?

Astrologlar insanların doğum tarihleri ile gezegenleri konumuna bakarak insanların karakterlerini ilişkilendiren kişilerdir. Astroloji ile yakından ilgilenen kişilerin genelde altıncı hisleri ve sezgileri güçlüdür. Astrologlar halk arasında bilindiği ismi ile yıldız falına baka kişilerdir. Astrologlar kişilerin doğum tarihleri ve doğduğu saat ile yıldızların konumlarını eşleştirerek kendilerine göre öngörü ve fikirlerini beyan ederek kişilerin kaderlerini ve krakerlerini tahmin ederler. Hatta bazı astroloji meraklıları dünya ve ülkeler hakkında bile yorum yapabilirler.

Astrolog Ne İş Yapar?

Yıldız falına bakarak insanların gelecekleri hakkında kendi ön görülerine göre yorum yapan kişiler astrologlardır. Astrologların yaptıkları bu yorumlara da astroloji bilim dalı denilir.

Astrologların yaptığı iş ise yıldızların konumlarına göre insanların doğum tarih ve doğduğu saatleri eşleştirerek yorum yapmaktır. Ayrıca astrologlar yıldızların yörüngelerini takip ederek insanların gelecekleri ileride neler yaşayacakları ve nasıl nelere karar vererek hayatlarını değiştirecekleri konular hakkında uyarılarda bulunurlar. Astrologların yaptığı işler arasında olan en önemlisi de insanları karakterleri hakkında tahminler yürüterek öngörüde bulunmaktır.

Astrologların yaptığı işlerden bazıları şunlardır:

  • Danışanlarının yıldız falına bakmak
  • Danışanlarının karakterini okumak
  • Danışanlarının geçmişlerinde olan olayları ve gelecekteki yaşayacakları olayları bildirerek tavsiyelerde bulunmaktır.
  • Danışanlarının çevresindeki kişilerden nasıl etiketleneceklerinin analizini yapmaktır
  • Dünyayı ve ülkelerini nelerin beklediğini öngörmek
  • Danışanlarının özel günlerini, İş hayatı, kariyerlerini, evliliklerini, seyahatlerini, tören ve benzeri eylemlerini analiz ederek danışanın uğurlu olacağı zamanları bildirmektir.
  • Danışanlarına önemli uyarılar yapmaktır.
  • Danışanlarını etkileyen kötü enerjiden kurtarmaktır

Astrolog Nasıl Olunur?

Astrolog olmak için her hangi bir eğitim kurumu ders vermediği gibi astrolog olmak için eğitimde gerekmez. Ayrıca astrolog olmak için her hangi bir kurs ve ya sertifikada verilmez. Astrolog olmak için kişilerin sezgilerinin güçlü olması öngörüde altıncı hislerinin güçlü olması dışında başka bir eğitime gerek yoktur. Fakat astrolog olmak için astroloji kitaplarını çok okumak bu konu hakkında bilgi sahibi olmak yeterlidir.

Astrolog Olma Şartları Nelerdir?

Astrolog olmanın şartları da diğer mesleklerde olduğu gibi bu işi gerçekten çok sevmek ve yıldızlar hakkında astrolojik bilgiye meraklı olmaktan geçiyor. Sezgilerinin gücüne güvenmek ve astrolojik bilimi hakkında çok çalışarak bilgi edinmek şarttır.

Astrolog Maaşları Ne Kadardır?

Öncelikle her hangi bir iş yerine bağlı olarak çalışmayan astrologların aylık maaş almaları da söz konusu değildir. Astrologlar serbest çalışarak günlük gelen danışmana göre ücret alırlar. Astrologların danışmanlık ücreti tek seans olarak 3000 TL ile 10.000 TL arasında değişebilir. Astrologların aldıkları ücretlerini yükselten unsur astrologun ne kadar tanmış ve güvenilir olduğuna bağlıdır. Fakat bir astrolog her hangi bir dergi ve ya gazetede yazı yazarak çalışabilir ve belli bir maaş alabilirler.

Astrolog İş İmkânları Nelerdir?

Astrologların iş alanları arasında ilk olarak kendilerine ait olan vergiye tabi olarak açtıkları yasal danışmanlık büroları gelir. Bunun dışında da astrologlar gazete ve dergilerde yazı ve yorumlar yaparak çalışabilirler. Bir astrolog ünlü bir kafe yıldız falı bakarak kazanç sağlayabilir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x