Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılabilir?

2 dk okuma süresi

Son dönemlerde popüler bir hal almaya başlayan para kazanma yöntemlerinden birisi de blog yazarak para kazanmaktır. Bu sebeple blog yazarak ne kadar para kazanılır, blog yazarak nasıl para kazanılır? Sorularının cevapları arama motorlarında araştırılmaya devam ediliyor. Bütün bu sorulardan önce blog yazarak para kazanılması doğru mudur? Sorusunu sormakta yarar olacaktır.

Bunun cevabı ise Tabii ki de evettir. Blog yazarak para kazanmak elbette ki mümkündür. Bu sebeple de kişiler, blog sayfalarını açarak para kazanmaya adım atabilir. Son dönemlerde internet uygulamaları üzerinden en çok para kazandıran yöntemlerden bir tanesi de blog yazarak para kazandırma yöntemidir.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılabilir?

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılabilir?

Özellikle de arama motoru Google’ın blogları ön plana çıkarması ile beraber bu para kazanma yöntemine herkes yönelmeye başlamıştır. Bloggerlar, devamlı bir şekilde sitelerini yenilerler. Hal böyle olunca da her daim güncel bilgileri sitelerine eklemek zorunda kalıyorlar.

Bu durum, aslında Google aracılığı ile de dikkatleri çekmiştir. Bu sebeple de Google aramalarında üst sıralara bloglar taşınmıştır. Blogların daha da ön plana çıkması ise kişilerin bu arada yönelmelerini arttırmıştır.

 

Blog Yazarak Para Kazanmanın Yöntemleri Nelerdir? 

Birinci yöntem ile para kazanma yöntemi affiliate marketing bu nedenle affiliate marketing sistemine üye olmakta fayda olacaktır. Böylelikle herhangi bir mal ya da hizmet satış ortağı olmak mümkündür. Satış ortağı olan bu ürün ile ilgili makale yazılabilir ve kısacası bu ürünün satışını artırmaya yönelik çeşitli çalışmalar ve tanıtımları yapılır.

Bir diğer yöntem ise blog hesabına Google adsense reklamları eklemektir ve böylelikle de reklamlardan para kazanmak mümkündür. Bu uygulama blogger olarak çalışan kişilerin para kazanmak amacıyla tercih etmiş oldukları ikinci bir yöntemdir.

Blog Yazarak Ne Kadar Kazanılabilir? 

 

Blog yazarak ne kadar para kazanılır? Soru sorunun bir cevabı elbette ki yoktur. Bunun sebebi ise her blog sitesi sahibinin kazanmış olduğu paralar birbirinden değişiklik gösterir. Bunun sebebi ise yazılı tıklama başına para kazanmasıdır.

Yeni açılmış olan bir blog sitesinde yazılarına kadar ziyaretçi tarafından okul yoksa eğer o kadar para kazanılır. Rakamlar ile bu konunun anlatılmasında fayda olacaktır ki

 

  1. 1 gün içerisinde 500 ile 1000 kişinin ziyaret etmiş olduğu bir blog sitesi ayda 400 TL 800 TL arası bir gelir getirmesi mümkündür.
  2. Günde 1000 ile 3000 kişinin ziyaret etmiş olduğu bir blog Sitesi ise ayda 1000 ile 2000 TL arasında gelir getirmesi mümkündür.
  3. Gün içerisinde yine aynı şekilde 4000 ile 8000 arasında kişinin ziyaret etmiş olduğu bir blog Sitesi ise ayda 1.500 ile 5.000 TL arasında bir gelir getirmesi mümkündür.
  4. Bu rakam günde 10000 ile 100000 arasında bir ziyaret şeklinde gerçekleşirse eğer site ayda 5000 ile 50 bin TL arasında gelir getirmesi mümkündür.

 

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x