Blog Yazarı Olun Para Kazanın

0
31

İnternet üzerinde hobileriniz ve hayatınız hakkında blog yazarak bilgilerinizi paylaşabilir ve para kazanabilirsiniz. Buna ek olarak aynı zamanda prestijde elde edersiniz. Bir iş başvurusunda işe girmenize etki eder, sizi tanınmış biri yapabilir.

Blog yazarak para kazanmak çok uzun süreden beri mevcut. Bu güne kadar milyonlarca kişi blog yazarak yüksek gelirler elde ederken kimiside ek gelir kazandı. Evden yapabileceğiniz bu iş için dikkat etmeniz gereken noktalara bu yazımızda değineceğiz. Blog yazarak para kazanma yöntemleri için yazımızı dikkatlice okuyup bizi takip edin zaman zamanda başka bilgiler vereceğiz.

Dünyada ekonominin kötü gittiği bu günlerde evinden para kazanmak isteyen herkes için internet umut kaynağı olmaktadır.

Birçok kişi “nasıl blog sitesi kurulur” öğrendikten sonra bundan nasıl geçimini sağlayabileceğini keşfetmektedir. Blogculuk yaparak belkide şimdiye kadar yaptığınız işlerden daha kolay para kazanabilirsiniz. Bu işe öncelikle part-time iş gözüyle bakınız. Zaman içinde gösterdiğiniz performans ve kazanca göre sizin geçiminizi sağladığınız full-time işiniz olabilir.

Blog yazarak para kazanabilirmiyim? Nasıl ?

Cevap: EVET
Herhangi uzmanlık içeren bir konuda blog yazıyorsunuz. Veya blog yazmayı profesyonel bir iş olarak düşünüyorsanız – yazmayı düşündüğünüz alanda bilgi sahibi ve varsa uzmanlığınızın olması size artı getirir. Kimse içi boş bilgilerden yararlanmak istemez. Tabii ki blogculuk sadece yazı yazmak demek değildir. Bloğunuza trafik çekmek, internet üzerinde duyurmak, reklamını yapmak, siteye içerden ve dışardan linkler alarak google gibi arama motorları içinde popüler olmak, bloğun başarılı olması için yapılması gerekenlerden bazılarıdır.
Yukarıda sözü geçen işleri kendiniz öğrenip yapabileceğiniz gibi başkalarına bu işleri para karşılığı yaptırıp, siz de sadece blog yazamaya konsantre olabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar blog yazarlarını 5 ana kategoriye ayırmaktadır.

1- Çaylak Blogcu: Çaylak blogcular genelde blogging’in ne olduğunu bilirler. Ama daha konuya çok yabancı ve yenidirler. İlk amaçları para kazanmak veya arkadaşları arasında isim yapmaktır. Bu kategoridekilerin ne yazacakları konusunda bir fikirleri yoktur. Genelde başka blog’da gördükleri yazıları alıp kendilerine göre değişiklik yapıp yayınlarlar.

2- Tembel Blogcu: Bu kategoridekiler çaylaklara göre yazacakları konuda yeterli bilgiye sahip ve blog sitesi yönetmek için yapılması gerekenleri bilmelerine rağmen bildiklerini yapmazlar. Ya blog güncellemesi yapamıyacak kadar başka işler ile meşgullerdir yada tembeldirler.

3- Kopyacı Blogcu: Genelde ilk 2 kategorideki blogcular zamanla bu kategoride yer alır. Bunlar bloglarının boş olmasından nefret ederler. Takip ettikleri birkaç blogcu vardır.Ve onların blog yazılarını kopyalarlar.

4- Tutkulu Blogcu: Sadece bu kategoridekilerin blog yazma tutkusu vardır. Bilgi ve deneyimleri hakkında yazmayı severler. Bu kategoridekiler zamanla profesyonel olurlar.

5- Profesyonel Blogcu: Blogculuk gelinebilecek son noktaya gelmişlerdir. Yazdıkları konu hakkında yeterli bilgi ve içeriğe sahiptirler. Devamlı yazarlar. Ama daha da önemlisi bloğunu pazarlamayı iyi bilirler. Blog üzerinde nasıl para kazanılır bilirler ve uygularlar. Ve bu seviyeye gelebilmek için çok çalışıp amaçlarına ulaşırlar.

Söylenebilecek son söz ; Başladıktan sonra hemen sonuç alamazsanız umudunuzu kaybetmeyin. Emin olunki sonunda en iyiler arasında yer arabilirisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × five =