İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

  0
  41

  İnternetten Para Kazanmak

  İnternetten para kazanmak için bu zamana kadar birçok yazı, afiş, reklam duymuş ya da görmüşsünüzdür. Fakat yararlı olan birçok site gibi işinize yaramayacak bir sürü site de vardır. Bu konuda dikkatli olmak gerekebilir. Örneğin; para kazanma vaadi ile çok cüzi miktarlarda sizi geçiştirmeye çalışacak birçok hesap ya da site olacaktır. Bunlara da dikkat etmek gerekebilir.

  Günümüzde İnternet

  Günümüzde yediden yetmişe son model dokunmatik telefonu ya da en az bir sosyal medya hesabı olmayan kişi sayısı çok aza inmiştir. Bunun verimli kullanıldığı ise iddia edilemez bir durumdur. Sabahtan akşama kadar uğraşılan, günde en az bir iki defa şarja takılan bu telefonlarla para kazanmak kimin aklına gelebilir?

  Para Kazanma Yolları

  Google’a internette para kazanmak yazıldığında karşınızda öncelikle birçok reklam sitesi çıkar. Bunlara aldanmayıp ilk olarak araştırma yapmak en mantıklısıdır.Peki bu para nasıl kazanılır?

  • YouTube; günümüzün en revaçta olan yöntemlerinden birisidir. Kanal açıp video paylaşmak ve tutturabildiğiniz takdirde ciddi gelirler sağlayabilir. Öncelikle ilgi duyduğunuz ya da alanınız olan bir konu belirleyebilirsiniz. Hiç kimse bir anda artışa geçmeyebilir. Örneğin; makyaj, yemek, seyahat gibi videolar çekilip kazanç sağlanabilir. Asıl para kazandıran nokta ise reklamlardır.Videonuzda yer vereceğiniz 15-20 saniyelik bir reklamda bile binlerce lira kazanılabilir. Kendinize özgün videonuzu çektikten sonra sabırlı olunmalı ve yükselişi bekleyebilirsin.

  • Instagram; uygulama İlk çıktığında sadece görsele yani görüntüye dayalı bir ağdı. Daha sonra 7 saniye ve 15 saniyelik videoların eklenmesi ile kullanım sayısında artışlar oldu. Peki Nasıl kazanılabilir? İlk olarak takipçi sayısının arttırılması ile işe başlanılabilir. Daha sonra ilgi çekicii paylaşımlarla insanları kendinize çekebilirsiniz. Reklamlar alarak para kazanabilirsiniz. Herhangi bir butiğin, firmanın ya da bir sitenin ürün paylaşımı başına verdiği çok yüksek meblağlar olabiliyor. Ya da bunun tam tersi şekilde sizde satış yapabilirsiniz. Başka bir yol ise günümüzde sık karşılaştığımız influencerlar… İnfluencer;yani takipçi kitlesi üzerinden belli bir bilgi tecrübesi ile sosyal bir etkiye ya da yönlendirme gücüne sahip hesaplardır. Bir nevi yukarıda bahsedilen ürün tanıtımı gibi şeyler yapıp bir takım lansman ya galalara katılan hesap sahipleridir.

  • Blog yazarak; Günümüzde birçok kişinin sahip olduğu ve yine yüklü miktarlarda paralar kazandığı bir yöntem olabilir. Kendi sitenizi kurarak bilgi sahibi olunan ya da ilgilenilen alanlarda yazılar yazılabilir ya da tamamen güncel konular bilgi içerikli paylaşımlar Google’a sorulan herhangi bir sorunun cevabı olacak. Nitelikte yazılar yazılabilir. Daha sonra Google’dan reklamlar alarak blog hesabı ilk sıralara taşınabilir. Böylelikle tıklanma sayınızın artması ile birlikte hem yükselişe geçebilir, hem de kendi paranızı kazanabilirsiniz.
  • Dropshipping; stoksuz satış denilebilir. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak; bir yurtdışı sitesinden alınabilecek bir ürünün faturasını kendi adresinize ürünü ise isteyen bir başka kişiye daha yüksek miktarda satılması gibidir. Böylelikle oturduğunuz yerde ciddi anlamlarda kazanç sağlayabilirsiniz.
  • El İşleri Yapıp Satmak; bunu daha çok ev hanımlarını yaptığını görebiliriz. Aile geçimine katkı sağlamak amacıyla el emeği göz nuru yaptıkları ya da işledikleri dantel, ceket, patik, bebek ürünleri gibi birçok ürünü internet üzerinden satabilir.
  • Makale Yazmak; Son zamanlarda yine revaçta olduğu düşünülen makale yazarlığı size 10-20 liradan başlayıp binlerce liralara kadar kazanç sağlayabilir. Bir konu üzerine öncelikle araştırma yaparak ve tamamen kendinize özgü cümlelerinizle bir makale yazmamız istenilir. İnternette karşınıza çıkan makale ilanlarında başvurup kazanç sağlanılabilir.

  Bunlar sık olarak karşılaştığımız günümüzde birçok insanın gelir kaynağı olan yöntemlerdir. Tabiki bunlarla sınırlı bir alan değil internet. Bunlar dışında şu şekillerdeki alanlara da başvurup kazanç sağlayabilirsiniz.

  • Çeviriler yapmak,
  • Online dersler vermek,
  • Web tasarımı yapmak,
  • İkinci el sitelerde ürün satmak,
  • Anket doldurarak,
  • Fotoğraf satarak,
  • Satış ortaklığı ile,
  • Google reklamlardan,
  • E-kitap.

   

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  six − one =