Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

0
17

Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

Kredi kartları nakit para bulunmadığı zaman bizi zor durumdan kurtaran bir kaynak olarak bulunmaktadır. Yanımızda büyük bir kurtarıcı olarak taşımakta olduğumuz kredi kartlarımız bazı dönmelerde bizim için oldukça sıkıntı yaratıcı bir hale gelmektedir. Ay içerisinde yüklü miktarda alış veriş yaptığımız zaman ve gelen ekstreyi karşılamakta zorlandığımız dönmelerde kredi kartları bizim büyük bir borç ile baş başa kalmamıza neden olmaktadır. Bu tür durumlar ile muhatap olmamak için ay içinde ödeyebileceğimiz tutar kadarını harcamaları ve düzenli olarak en azından gelen ekstrenin asgari kısmının ödemesini yapmalıyız.

Alışverişi sırasında taksit imkanı sağlaması ve her an kullanıma hazır bir halde bulunması kredi kartlarının bu kadar fazla hayatımızda yer edinmesine neden olmuştur. İlk başta kullanması oldukça keyif veren kredi kartları kesinlikle kusursuz bir şekilde bulunmaz. Özellikle oldukça bilinçsiz bir şekilde kullanılan kredi kartlarının sonu asgari tutarın dahi ödenememesine gitmektedir. Kredi kartı ile ilgili yoğun bir şekilde problem yaşayıp sadece mevcut borcu kapatıp ileriki dönemlerde kredi kartını kullanmak istemeyen kişiler kredi kartı kapatma yollarını araştırmaktadır.

Kredi Kartı Kullanıma Nasıl Kapatılır?

Kredi kartı sadece ödeme güçlüğü çekildiği zaman kapatılmaz. Bu durumların haricinde çalınma, kaybolma ve düşürülme gibi durumlarda da kapatılmaktadır. Kredi kartınız bulamıyor ve çalındığından şüpheleniyorsanız acil bir şekilde bankanızın çağrı merkezini arayıp bilgi vermeniz gerekmektedir. Çağrı merkezinde olan banka görevlileri size birkaç soru sorduktan sonra kartınız için gerekli olan işlemleri başlatacaktır. Çağrı merkezi haricinde de bankanın şubesine giderek ya da internet bankacılığı üzerinden de aynı işlemi yapabilirsiniz.

Ödenilmeyen Borç Varken Kredi Kartı Kapatılabilir mi?

Kullanmakta olduğunuz kredi kartının asgari tutarını dahi zar zor ödüyor olabilirsiniz. Durum böyle olmasına rağmen kart ile harcama yapmaktan da kendinizi bir türlü alamıyor olabilirsiniz. Yapmakta olduğunuz aşırı harcamalardan kurtulabilmek için kartınızın borcu verirken kapattırabilmeniz mümkündür. Ödemelerinizi bittikten sonra banka ile herhangi bir borç ilişkisi kalmayacaktır. Borç verirken kartın kapatılması durumda bankadan kartın kapatılması için talepte bulunulması gerekmektedir. Siz banka talepte bulunduktan sonra kartın banka tarafından 7 gün içinde kapatılması gerekmektedir. Kart kapatıldıktan sonra geriye kalan borcun her ay ekstresini banka size göndermek zorundadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three + nineteen =