Pasif Para Nedir? Pasif Para Nasıl Kazanılır?

  0
  10

  Pasif Para Nedir? Pasif Para Nasıl Kazanılır?

  Emek vererek düzenli olarak kazandığımız paraya aktif para denir. Pasif para ise hemen hemen oturduğunuz yerden hatta uyku halindeyken bile kazanç elde ettiğiniz paradır.Pasif gelirde işe ilk adım attığınızda,biraz zaman harcamanız gerekir fakat işinizi oturttuğunuzda fazla emek vermeden devamlı size doğru akan bir kazanç sağlar ve elde etmeye başlarsınız.

  Pasif Para Nasıl Kazanılır?

  Audience Adversiting, Freelance ve Expert Product gibi üç farklı yöntemden herhangi biri ile pasif gelir elde etmek mümkündür.

  • Audience Adversiting olarak adlandırılan izleyiciden reklamla para kazanma yöntemidir. Buna en iyi YouTube tıklamalarından para kazanmayı ya da bir blog sitesine reklam yerleştirerek reklamlardan para kazanma metotları örnek olarak verilebilir.
  • Var olan bir yeteneğiniz sayesinde istediğiniz yerden ve bir işverenden bağımsız olarak para kazanabiliyorsanız bu Freelance yönetimine yani serbest çalışma yöntemine girer. Yabancı dilden çeviriler yapıp internettesatmayı örnek olarak verebiliriz.
  • İngilizcesi Expert Product olan uzman olduğunuz bir alanda para kazanma metodudur. E-kitap hazırlayarak satmak bu yönteme verilebilecek en iyi örnektir.

  Gayrimenkul satın alıp kiraya vererek ya da borsaya yatırım yaparak da pasif kazanç sağlanabilir. En kolay pasif gelir elde etme yolu online olarak yapılanlardır. Bir sesli kitap üreterek, bir mobil uygulama hazırlayarak ya da fotoğraf çekip internette satışını gerçekleştirebileceğiniz platformlarda,üretilen ürünleri satarak pasif gelir kazanılabilir.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  1 × five =