Taşıt Kredisi Nasıl Çekilmektedir?

0
27

Taşıt Kredisi Nasıl Çekilmektedir?

Bankalar tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı kredisi seçeneklerini kullanıcılara sunmaktadır. Tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda tüketicilere sunmuş olduğu kredi seçenekleri arasında taşıt kredisi seçeneği de bulunmaktadır. Garanti Bankası, TEB, Akbank, Denizbank gibi ülkemizde hizmet veren büyük bankalar tüketicilere farklı kampanyalar ile sıfır ve ikinci el sahibi yapmaktadır. Bazı bankalar direk olarak aracın parasını kredi olarak vermenin haricinde beli markalar ile anlaşma yaparak tüketicilerini araç sahibi yapmaktadır. Sizde size en uygun seçeneği değerlendirerek düşük faiz oranlarıyla ve 48 aya varan vade seçenekleriyle taşıt kredisi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Taşıt kredisi seçeneğiyle araç sahibi olmak için bankaların talep etmekte olduğu bir takım belgeler bulunmaktadır. Bankaların talep etmekte olduğu belgeler gelir beyanını gösteren belge, nüfus cüzdanınız, en geç iki ay öncesine ait bir şekilde düzenlenmiş olan su, elektrik, doğal gaz ya da ikametgah belgesi banka tarafından talep edilmektedir. Almak istediğiniz araç sıfır araçsa proforma fatura istenilmektedir. Ancak almak istediğiniz araç ikinci el bir araçsa noter tasdikli olarak bulunan araç ruhsatı ve satış onay belgesi talep edilmektedir.

Bu belgeleri bankaya götürmeniz halinde banka taşıt kredisi alabilmeniz için gerekli olan incelemeler banka kısa bir süre içinde başlatacaktır. Başvurunuzun sonucu banka tarafından oldukça kısa bir süre içinde sonuçlanacaktır. Bankalar taşıt kredisi için gerekli olan değerlendirmeyi yaparken gelir seviyenizin ne kadar olduğuna, çalışma sigortanızın ne kadar süredir bulunduğuna, kredi ve mevcut borç durumunuza dikkatli bir şekilde bakılacaktır.

Taşıt Kredisi Hangi Tür Araçlar İçin Verilmektedir?

Bankalar tüketicilerine farklı araçlar için taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. İş makineleri ve motosikletler için bankalar tarafından bankalar tarafından taşıt kredisi imkanı sunulmaktadır. Bankalar tarafından taşıt kredisi talebinden bulunulabilmesi için almak istediğiniz aracın cinsinin ticari, hafif ticari ve hafif binek araç şeklinde olması gereklidir. İkinci el aracı alabilmeniz için aracın belli bir yaşın aralığında bulunması gerekmektedir.  Bankaların genel olarak beş yaşına kadar bulunan ikinci el araç için kredi verilirken bazı bankalar tarafından bu yaş aralığı 10 yaşına kadar çıkarılmaktadır.

Taşıt Kredisi Alabilmek İçin Bilinmesi Gerekenler

Bankaların sunmuş olduğu taşıt kredisi seçeneğinden yararlanabilmek için belli bir miktar paranın peşin olarak ödenebilmesi gereklidir. Almayı istemekte olduğunuz aracın fiyatı 50.000 TL’ye kadar bir ücreti buluyorsa bunun yüzde 30’u peşin olarak ödenmektedir. Aracın ücreti 50.000 TL üzerinde bulunuyorsa aracın yüzde 50 kısmı peşin olarak ödenmelidir. Almak istediğiniz aracın ne kadar ücrete sahip olduğu ile alakalı detaylı bir şekilde bilgi vermeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − six =