Web Sitesi Açarak Para Kazanın

  0
  41

  Günümüzün ve geleceğin internet dünyasında önemi her geçen gün artan web siteleri yada bloglar, pekçok kişiye de internetten para kazandırmaya devam ediyor. Özellikle yurtdışında blogger yada webmaster diye tabir edilen kişiler, blogları sayesinde part time kazançlarının yanında zamanla tam zamanlı bir iş modeline de sahip oluyorlar. Bu noktada blog yazarak para kazanmak düşüncesi önem kazanıyor. Blogunuzda yada web sitenizde; bildiğiniz,hoşunuza giden yada araştırdığınız konularda makale yazarak para kazanma imkanına da kavuşursunuz.

  Web sitesinin faydalarını sıralarsak;

  Kişisel bir web sitenizde kendinizi ve yaptığınız işi en iyi şekilde tanıtır, 7 gün 24 saat reklam yapma imkanına kavuşursunuz.
  Gün geçtikce internet dünyasında web siteleri önemi artmakta ve en ucuz reklam imkanı olduğu pek çok kesim tarafından teleffuz edilmekte.
  Hedef kitlenize ve müşterilerinize ulaşmada en iyi yollardan biridir.
  Satmak istediğiniz ürün ve hizmetleri hedef kitlenize ulaştırmada en iyi yollardan biridir.
  Kendi markanı yapma ve marka olma yolunda en önemli araçlardan biridir.
  Sürekli 7 gün 24 saat açık olduğundan evden çalışarak para kazanmak fırsatını sağlar.
  Alanınızda otorite olmanıza imkan tanır.
  Email listesi ve kayıtlı üyelerle çevre yapmanıza imkan tanır. Hedef kitlenize kendinizi en iyi tanıtma fırsatı sağlar.
  Web sitenize eklediğiniz reklam bannerları,linkler vb. yaptığınız ürün tanıtımlarındaki linklere tıklanıp satın alınması ile blog yazarak para kazanmanıza imkan tanır.
  Kısacası web site ve blog, internetten para kazanma konusunda satış ortakları için bir avantajdır. Para kazanmanızı hızlandıracak yöntemlerden biridir.Bu avantajı kullanmanızı öneririm.

  Web Sitesinden Para Kazanma Yolları :

  Google Adsense ile Para Kazanmak : Adsense; dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google’nin blogger ve webmasterlara sitelerinde yayınladıkları reklamlarına gelen tıklamalar karşılığında her ay düzenli bir şekilde ödeme yaptığı bir servisidir. Eğer içeriği özgün, google’nin yayın politikalarına uygun bir web siteniz varsa adsense ile her ay düzenli bir kazancı elde etmeniz mümkündür. Mutlaka değerlendirmeniz gereken bir internetten para kazanma, ek iş fırsatı.
  Satış Ortaklığı ile Para Kazanmak : Ürününü internet üzerinden satmak isteyen ürün sahipleri için satış ortağı olabilirsiniz. Bu ürünleri siteniz üzerinden hedef kitlenize tanıtarak, satışlardan komisyon alırsınız. Satış Ortaklığı ile %50-75 oranında komisyonları digital ürünlerden alabilirsiniz. Fiziksel ürünlerde bu oran; %2-%15 arasında değişmektedir.
  Kendi Ürününü Satarak Para Kazanmak : Hedef kitlenize kendi sahip olduğunuz ürün yada ürünleri en etkili bir şekilde pazarlayabilirsiniz.
  Banner, Link Alımı, Tanıtım Yazısı Alarak Para Kazanmak : Blogunuzdaki belirli alanlara bannerlar alarak, tanıtım yazıları için makale yazarak para kazanmak, diğer sitelere link çıkışı yoluyla para kazanmak; web sitesinden para kazanmanın en etkili yollarındandır.
  Web Sitesi Satarak Para Kazanmak : Belirli bir noktaya,ziyaretçi trafiğine getirdiğiniz blogunuzu satarak da para kazanabilirsiniz. Web sitesi alıp satarak para kazanan pekçok internet girişimcisi vardır.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  2 × 3 =