Yazı yazarak para kazanmanın 2 temel yolu

0
48

Bu yazımızda özellikle ev hanımları, ek iş arayanlar, ek gelire sahip olmak isteyenler ve evde para kazanmak isteyenler için biçilmiş kaftan olan yazı yazarak para kazanma adımlarını anlatacağız. Günümüzde internet üzerinden ek iş ve ek gelir elde etme adına pek çok yöntem geliştirilmekte. Bunlardan biri de yazı yazarak para kazanmak yada makale yazarak para kazanmak. Genel olarak yazı yazmak diye tabir edilir fakat blog dünyasında makale yazarak para kazanmak olarak geçmektedir.

Ek bir gelire sahip olmak istiyorsanız, evden para kazanmak istiyorsanız, kendi bilgi birikimleriniz dışında ilgi duyduğunuz duyacağınız yazı ve makalelerle para kazanmak istiyorsanız; yazı yazarak para kazanma tam size göre. Ev hanımları özellikle bu işi günümüzde bir iş fırsatına çevirmiş durumdalar. Yemek sitelerine, moda sitelerine, sağlık sitelerine ve benzer sitelere makale yazarak para kazanmayı bir iş imkanına çevirdiler. Sadece ev hanımları mı? emekliler, ek iş sahibi olmak isteyenler, internetten para kazanmak isteyenler, üniversite öğrencileri ve daha nice benzer kişiler.

Günümüzde internet siteleri ve bloglar (çeşitli bilgilerin yer aldığı kişisel tarzda web siteleri), artık hızla gelişen internete içerik (yazı-makale) girme konusunda ayak uydurmakta zorlanmaya başladılar. Düşünün her gün gelişen olayların, haberlerin işlenmesi web sitesine aktarılması gerek. Hele ki birden fazla web sitesi olanlar artık buna yetişememekteler ve yazı yazdıracak kişiler aramaktalar. Bu noktada; bu sitelere yazı yazarak para kazanma durumu oluşmakta yani ek iş kapısı. Sitelere bu durumda makale yazanlar makale yazarak para kazanmak fırsatını da yakalamışlardır.

Yazdığınız yazıları makaleleri web sitelerine satarak para kazanmak: Eğer kendinize ait bir siteniz yoksa yada site işleriyle uğraşmak zor geliyorsa, halihazır da olan site sahiplerine makalelerinizi satarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle kendi bilgi ve birikiminiz olan konular hakkında yazılar yazmanız size artı kazançlar sağlayacaktır. Bilginiz olmayan konularda ise; internette bir ön araştırma yapıp, yazılmış makaleleri kendinizce yorumlayıp tekrar yazarsanız aranan bir makale yazarı olabilirsiniz. makale yazarı konusunda talep çok, makale yazdırmak isteyen o kadar site sahibi var ki iş size buluyor desek yanlış konuşmuş olmayız. Yeter ki kopyala yapıştır yapmayın, özgün,benzersiz ve google dostu makaleler yazmaya özen gösterin. Makale yazarlığı konusunda en büyük dezavantaj yazdığınız sürece kazanırsınız.
Kendi siteniz yada blogunuzda makalelerinizi yayınlayarak para kazanın: Yazdığınız makaleleri satma istemiyor ve makalelerinizden uzun yıllar para kazanmak istiyorsanız blog yazarak para kazanmak seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Makaleleri sattığınızda tek seferlik bir ücret alır ve orada kazancınız biter fakat kendinize ait bir web sitesi blog oluşturup yayınlarsanız uzun yıllar gelir elde etme imkanına kavuşursunuz. Siz sitenize makale ekledikce gelen ziyaretçiler arttıkca; satış ortaklığından, banner reklamlarından, link satımlarından para kazanırsınız tek seferliğine değil sürekli bir kazanç sözkonusudur. Fakat bu yol orta vadede kazanç getiren bir yoldur fakat kalıcı bir ek iş modelidir diyebiliriz.
Makalelerinizi rağbet görecek konulardan seçerseniz mesela ekonomi,sağlık,moda,magazin vb. satmanız daha çabuk olacaktır. Fakat uzun yıllar makalelerinizden para kazanmak istiyorsanız web sitesi yada blog kurmanızı tavsiye ederiz. Google’ ye makale alım satımı yazarsanız pekçok alışveriş yapılan kaynaklara ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan kısımları yorum olarak sorarsanız cevaplamaktan memnunluk duyarım. Yazı yazarak para kazanma yada makale yazarak para kazanmak yazımızı beğendiyseniz sosyal medya butonları ile faydalanmak isteyen kişilere ulaştırabilirsiniz. Paylaşmak güzeldir:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × four =